Pojďte otevřít turistickou sezónu!

TÁBOR – Turistickou sezónu otevře v Táboře cyklovýlet, pochod pro rodiny s dětmi a pokud nepatříte k milovníkům pohybu, na Žižkově náměstí vás čeká bohatý doprovodný program s kapelami a promítáním filmu o historii města.

Cyklovýlet s názvem Cyklistické duše(k) aneb Na kole po stopách J. V. Duška měří šedesát kilometrů a vede z Žižkova náměstí přes Klokoty, Radimovice u Tábora, zříceninu hradu Borotín, Starcovu Lhotu, Chlum, Svrabov až do Tismenického údolí. I tříkilometrový pochod pro rodiny s dětmi byl pojmenován po významném táborském sochaři. Putování po stopách sochaře Jana Vítězslava Duška vás zavede mezi živé sochy a různá soutěžní stanoviště, kde si o něm můžete doplnit své znalosti. Od náměstí Mikuláše z Husi vás červené fábory povedou přes Holečkovy sady Tismenickým údolím až do cíle, kterým je přírodní amfiteátr u Ctiborova mlýna, kde si ověříte své dovednosti a schopnosti na poli výtvarném.

Pokud pohyb zrovna nepatří k vašim oblíbeným aktivitám, zůstaňte na Žižkově náměstí. Tam se o zábavu postarají jihočeská kapela Keramička, Trapaca Jazz, Swing Band Tábor a Schodiště. Na závěr dne se můžete těšit na promítání dokumentárního filmu o vzniku a historii města. Tak nezapomeňte, že turistická sezóna začíná v informačním centru na Žižkově náměstí v Táboře 5. června v 9 hodin registrací a výdejem účastnických karet!