Sběratelé mohou v Otrokovicích získat novou turistickou známku

Foto: Martina Fojtíková

OTROKOVICE – Exkluzivní sběratelský kousek s motivem Společenského domu Otrokovice může nově obohatit sběratelské kolekce. Turistická známka s evidenčním číslem 1818 je ode dneška k dostání v turistickém informačním centru v Otrokovické BESEDĚ i v takzvaném domečku v přístavišti za 40 korun.

Součástí známky je rovněž QR kód, takzvaný Audiobedekr. Tento hlasový průvodce po České republice povypráví z mobilního telefonu příběh daného turistického místa. „Dřevěné kolečko je doplněno samolepicí turistickou známečkou. Lidé ji mohou využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro nordic walking,“ doplňuje mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O tom, zda bude číslovaná známka vydána, hlasuje veřejnost. „O číslované sběratelské turistické známky jsme ze strany návštěvníků v loňském roce zaznamenali velký zájem. Proto jsme ji pro letošní rok poprvé v historii města nechali vyrobit. Motivem je Společenský dům, což je nejvýznamnější architektonická památka Otrokovic. Výroba musela projít schvalovacím procesem, a ne každému žadateli se podaří známku získat. Proto jsme rádi, že se nám ji podařilo vydat. V budoucnu plánujeme další novinky,“ sdělil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Společenský dům je perlou baťovské architektury a v Otrokovicích je jedinou kulturní památkou. Tato funkcionalistická stavba pochází z dílny architekta Vladimíra Karfíka. Jedná se o čtyřpodlažní budovu v neobvyklém tvaru třílisté vrtule a je nejcennějším objektem ve městě.