Umělci pozor! Žádost do programu Covid Kultura 3.3 lze podat ještě měsíc

Foto: pxb

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Ministerstvo kultury spustilo ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu nový dotační titul Covid Kultura 3.3 pro nestátní organizace, spolky, OSVČ a podobně, kteří podnikají v oblasti kultury. Pokud provozujete příklad hudební klub, výstavní síň, muzeum, nebo pořádáte hudební, dramatické, nebo taneční programy, můžete ještě do konce června zažádat o pomoc stát.

„V  dubnu jsme ukončili program Covid Kultura 3.1, ve kterém bylo podáno celkem 3 464 žádostí například od hudebníků, herců, malířů či spisovatelů. K poslednímu dubnu skončil také dotační program Covid Kultura 3.2 určený pro pracovníky z oblasti audiovize, ve kterém se ucházelo o  dotaci 411 žadatelů,“ řekl Jiří Vzientek, náměstek ministra kultury.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Umělců, kteří situaci kvůli covidu stále řeší, je mnoho. Právě proto se ministerstva dohodla na možnosti zapojení umělců do Kompenzačního bonusu pro OSVČ, DPP, DPČ. Žadatelé z  předchozích výzev mohou kombinovat předešlé žádosti s nově vyhlášeným programem.

Podrobnosti najdou zájemci na stránkách Ministerstva kultury, či se mohou dotázat na mailové adrese jiri.vzientek@mkcr.cz.

Dále na našem webu

Záchytka jistá! Muž usnul za volantem poté, co v Hlučíně boural a ujel od nehody