VIDEO: Hasiči zachraňovali muže z jeřábu

zdroj: HZS JMK

BRNO – Od pátku do neděle proběhl výcvik hasičů-lezců ze stanice Brno-Lidická na staveništi na Šumavské ulici v Brně. Měli k dispozici stavební jeřáb. Výcvik probíhal ve výšce 100 metrů.

Hasiči museli vystoupat po žebřících na samotné rameno jeřábu s potřebnou výstrojí. Lezci měli v záměru dvě témata výcviku. V prvním tématu jeřábník při pravidelné kontrole napínacích kladek otočného ramena ze zdravotních důvodů zkolaboval. Jeřábník společně s lezcem se spustili pomocí lezecké techniky dolů. V druhém scénáři jeřábník v kabině obsluhy přestal komunikovat. Lezci muže vyprostili a na nosítkách společné s lezeckým záchranářem evakuovali na zem. „Díky spolupráci se společností AGRIE Office s.r.o se výcvik podařilo uskutečnit v reálných podmínkách stavebního jeřábu,“ popsali výcvik tiskoví mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský a Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.