VIDEO: Recidivista opět ukradl autobus a boural. Maminka ho přivedla na služebnu. Mladík už je v cele

zdroj: Policie JMK

BRNO, VYŠKOV – Jedenadvacetiletý mladík z Brna má stále nekončící chuť projet se autobusem. Ta ho již několikrát donutila ukrást autobus a projet se. Přestože byl teprve nedávno propuštěn z vězení, opět ukradl autobus a naboural s ním jiné auto, což skončilo opět vazbou.

Vše začalo v neděli časně ráno v Brně, kde se mladík (červené kolečko) zmocnil zaparkovaného bílého autobusu značky Karosa a vydal na bezstarostnou projížďku přes Ostopovice až do Uherského Brodu. Zde pak v odcizeném kolosu přenocoval. Druhý den ráno ale během další vyjížďky u Hodějic na Vyškovsku při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. V nabouraném autě zůstal zraněný cizinec, jenomže ani to nepřivedlo mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel. Cestou ještě navíc na nedalekém železničním přejezdu dokázal poničit i přejezdové zabezpečovací zařízení. Poškozený autobus odstavil a z místa utekl. Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu maminky. Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení. Obviněnému je nyní kladeno za vinu podezření z několika trestných činů: neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a zároveň poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. V případě uznáni viny mladíkovi hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Ve středu dopoledne bylo ve věci vedeno vazební zasedání. Soudce podnět na návrh na vzetí mladíka do vazby akceptoval a rozhodl o umístění do vazební věznice, kde si počká na soud.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V souvislosti s případem vyškovští dopravní policisté prošetřují i to, zda během jeho jízdy neohrozil i další lidi. „Všichni, kteří se jeho jízdou cítili býti ohroženi, či dokonce viděli dopravní nehodu, ať se neprodleně přihlásí na linku 158. Policisté také potřebují nutně mluvit důležitým svědkem (zelené kolečko), který společně s obviněným cestoval v autobuse. Ten by pak svou případnou svědeckou výpovědí mohl klíčovým způsobem přispět k objasnění případu. Pokud svědka na záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ vyzval policejní mluvčí Petr Vala.