Vytoužený nový skatepark v Jeseníku byl včera slavnostně otevřen

JESENÍK – Skateboardisti, milovníci in-line, BMX a koloběžek se konečně dočkali. Sezona v novém skateparku v Jeseníku, který vznikl na místě toho původního v Šumperské ulici, byla slavnostně zahájena 1. června v 16:00 hodin, tedy na Mezinárodní den dětí. Slavnostní otevření přilákalo více než sto lidí.

Nový skate park je navržen jako kombinace streetového parku se třemi výškovými úrovněmi spojenými rampami a schody a dále BMX dráhy. Tyto dva prvky na sebe přímo navazují a dá se mezi nimi přejíždět. Streetová část je doplněna skatovými překážkami, jako jsou boxy a raily. Jedná se o překážky z kovových trubek, které jsou typické pro tuto disciplínu. Skatepark má podobu betonového monolitu, jelikož beton je dlouhodobě nejvhodnější technologickou variantou pro výstavbu venkovních skateparků s minimálními dodatečnými náklady na opravy. Vybudovány byly nové zpevněné plochy, vysazena zeleň a celé sportoviště bylo vybaveno mobiliářem, jako například lavičkami, stojany na kola a odpadkovými koši.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Slavnostního přestřižení pásky se ujala starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová, náměstek hejtmana pro dopravu, sport a volný čas Michal Zácha a předseda Skatepark Jeseník Crew Lukáš Glausch. „Skatepark je určen pro jesenickou mládež, která je přímo v místě, ale dovolím si říct, že pro naši komunitu je skatepark taková malá turistická atrakce. Máme ohlasy třeba ze Zábřehu nebo Ostravy, že se těší, až si náš skatepark projedou,“ uvedl Lukáš Glausch, zástupce jesenických skateboardistů. Sportoviště se začalo stavět v loňském roce a celková vysoutěžená cena díla je 7,2 milionů korun s DPH. Na realizaci projektu přispěl jeden milion korun Olomoucký kraj