Znojemští hokejisté pomáhají v očkovacím centru nemocnice

zdroj: Nemocnice Znojmo

ZNOJMO – V očkovacím centru ve Znojmě, které provozuje Nemocnice Znojmo, od pondělí vypomáhají znojemští hokejisté. Nabídka spolupráce přišla ve chvíli, kdy očkovací centrum navyšuje svoji kapacitu na maximální možný počet podaných dávek vakcíny.

Tento týden totiž centrum přešlo na 12-tihodinový denní provoz s kapacitou 1100 naočkovaných osob za den. Pro zaběhnutí tohoto provozu od pondělí 31. 5. vypomáhají zdravotníkům hráči A-týmu hokejového klubu Orli Znojmo na administrativních pozicích. Během tohoto týdne se v očkovacím centru vystřídá celý tým. „Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni, ale nabídka koresponduje s úzce navázanou bilaterální spoluprací. Očkovací centrum je zaběhnuté, nicméně provoz klade čím dál větší nároky na personální obsazení. Nabídka pomoci přišla v době, kdy se navyšuje kapacita očkování na maximální možnou, takže jsme neváhali ji přijmout“ okomentoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zájem Znojemska o očkování centrum bezproblémově zvládá, čekací doby na termín očkování jsou v tuto chvíli minimální. „Nyní se hlásí zájemci o očkování průběžně, se spuštěním věkové skupiny pro očkování 35+ se během jednoho dne přihlásí i 1600 osob. Čekací doba na termín je nyní opravdu minimální. Ke zlomu dojde v průběhu 14 dnů, kdy se začnou podávat druhé dávky vakcín, čím se sníží počet podání prvních dávek“ uzavřel Pavlík.