Autobus na Pradědu? Vidíte dobře, spoj vozí seniory a zdravotně postižené

JESENÍKY – Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jeseníky informovala o nové možnosti pro seniory a zdravotně postižené využít pro cestu na nejvyšší vrchol Moravy nízkopodlažní autobus. Autobus jezdí pouze ve středu jedenkrát nahoru a jedenkrát dolů. Správa CHKO tímto reagovala na četné žádosti, aby tímto způsobem umožnila přístup lidem s pohybovým postižením.

Výjimka ze zákona byla udělena výhradně pro seniory nad 65 let a osoby s průkazem TP, ZTP nebo ZTP/P a jejich nezbytný doprovod bez ohledu na věk. Autobus s vyhrazenými místy pro vozíčkáře je poháněn stlačeným zemním plynem (CNG). Od 2. června do 25. srpna tam vyjede celkem 13krát. Pouze ve středy, pouze jeden autobus a vždy jen výjezdem v 9:55 hodin z Hvězdy a sjezdem ve 12:15 z Pradědu. Kapacita autobusu je 38 cestujících, 3 místa jsou vždy vyhrazena pro cestující na invalidním vozíku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V autobuse nelze přepravovat psy (kromě vodících psů), jízdní kola a kočárky. Výjezd na Praděd je brán jako zájezd, nelze tedy využívat žádné slevy jízdného.  V případě, že výjezd na Praděd nebude z nepředvídatelných důvodu možný, bude cestujícím vrácené jízdné v plné výši. Jízdenku na tento autobus si můžete zakoupit online ZDE

.