Děvčata se rozhodla vytočit sousedy z paneláku. Video pak dávala na internet

Ilustrační foto

ZLÍN – Nápad, jak se zabavit na úkor duševní pohody svých sousedů, se v uplynulých dnech zrodil v hlavách dvou nezletilých děvčat na sídlišti Jižní Svahy. Celou rošťárnu přitom sdílely na sociálních sítích. Přítrž jejich obtěžující kratochvíli učinili až zlínští strážníci a následně i rodiče.

Dopoledne na Den dětí se na strážníky obrátil pracovník ostrahy bytového domu, který oznámil, že tu mladá děvčata opakovaně dělají sousedům naschvály. „Podle něj různě po domě zvoní na domovní zvonky, poté utečou, schovají se a mají z toho ukrutnou legraci. A aby byla sranda ještě ukrutnější, natáčí se u toho přístrojem, který kdysi sloužil pouze k trapnému telefonování, načež tato videa zveřejňují na sociální síti pro náctileté a podobně postižené,“ přiblížil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zjistili, že děvčata takto obtěžovala i sousedku velmi vysokého věku, která se pohybovala jen s nepředstíranými obtížemi, a dokonce si již nechala domovní zvonek odpojit. V tomto případě už ale nemohla být řeč o vtipnosti ani omylem.

K identifikaci obou nezbednic největší měrou přispěly ony samy a po zhlédnutí jejich nepřístojností na internetu šli strážníci najisto. „O počínání dětí vyrozuměli nic netušící rodiče, kterým přehráli volně dostupný záznam jejich ratolestí. Ti také přislíbili, že děvčatům vhodným způsobem v rámci svých výchovných kompetencí vysvětlí pravidla společného soužití v bytovém domě tak, aby se situace více neopakovala,“ uzavřel Pavel Janík.