Fotogalerie: Ostravským hasičům, tentokrát ve svátečním, se dostalo pocty

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Sedmi desítkám krajských profesionálních hasiček a hasičů z odboru Ostrava, se dnes dostalo slavnostní pocty. Z rukou ředitele HZS MSK, Vladimíra Vlčka, si převzali medaile za věrnost a také ocenění za obětavou činnost během období pandemie.

„Svou práci děláte dobře. Díky za to, jakým způsobem reprezentujete náš krajský hasičský sbor,“ pronesl k nastoupeným řadám hrdinů generálmajor Vlček. Stalo se tak na dvoře centrální hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu, kam se někteří hasiči dostavili ve sváteční uniformě, jiní měli na sobě zásahový oblek, protože byli ve službě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Desítkám hasičů byly rozdány medaile za věrnost, odstupňované podle délky služby. Za nasazení v době Covidu se pak rozdávaly medaile, plakety a čestná uznání. Někteří hasiči dostali i více ocenění současně. „Není to poděkování jen vám, ale i našim blízkým, bez nichž bychom tuto práci nemohli dělat,“ řekl také během ceremonie Vladimír Vlček.

Hasiči si podobný slavnostní akt, tehdy celokrajské předávání medailí užili naposledy v lednu roku 2019. „Tenkrát medaile předával úřadující ministr vnitra,“ upřesnil mluvčí hasičů, Petr Kůdela s tím, že dnešní předávání bylo kvůli stále probíhající pandemii komornější, než je zvykem. Neúčastnili se ho například významní hosté, ani rodinní příslušníci. Nekoná se ani obvyklý doprovodný program.

Dále na našem webu

Svědek sexuální agrese na veřejnosti: Hledá se muž na kole z fotografie!