Mexická velvyslankyně navštívila Ostravu. Víme, jaký zde měla program!

Foto: MMO

OSTRAVA – Budoucí česko-mexické vztahy, spolupráce v oblasti sportu, kultury a školství, to vše bylo tématem jednání velvyslankyně Leonory Rueda z Mexika, která v těchto dnech navštívila Ostravu.

Paní Leonora Rueda strávila v Ostravě dva dny. Ve čtvrtek 27. května se zúčastnila zahajovacího koncertu Hudebního festivalu Leoše Janáčka, na němž vystoupil mexický violista José Adolfo Alejo Solis. V pátek pak velvyslankyni v prostorách ostravského magistrátu přijal primátor Ostravy, Tomáš Macura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Hovořili jsme o možné spolupráci mexických firem s ostravskými a také o spolupráci mezi Ostravskou univerzitou a mexickými univerzitami,“ uvedl primátor o návštěvě velvyslankyně, která se na závěr podepsala do pamětní knihy města.

Velký zájem paní Rueda projevila o sportovní akce v regionu. Ostrava totiž patří k městům, která dokážou sportovcům připravit výborné zázemí, ať už se jedná o krasobruslení, hokej, lehkou atletiku, tenis, stolní tenis, nebo beachvolejbal, jehož Světová série probíhá v Ostravě právě v těchto dnech, a to až do neděle 6. června.

Dále na našem webu

Záchytka jistá! Muž usnul za volantem poté, co v Hlučíně boural a ujel od nehody