Mladá Zlíňanka chtěla upoutat pozornost přítele, vymyslela si proto loupež

Ilustrační foto

ZLÍN – Nešťastné řešení partnerských problémů zvolila čtyřiadvacetiletá žena ze Zlína. Ta svému příteli oznámila, že ji někdo po cestě z práce oloupil. Přítel vše oznámil na policii a rozjelo se několik týdnů trvající pátrání.

Žena měla už nějakou dobu pocit, že jí přítel věnuje málo pozornosti, rozhodla se ji proto znovu upoutat. „Oznámila mu, že při vystupování z trolejbusu ji někdo udeřil do hlavy a ukradl jí batoh s klíči a peněženkou, v níž měla mít dva a půl tisíce korun. Přítel ženy neváhal a loupež oznámil policistům,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po pachateli se ihned začalo pátrat. „Na místo vyrazili policisté z obvodního oddělení, kriminalisté společně s kriminalistickým technikem, po pachateli pátral policejní psovod i policisté z pohotovostního a eskortního oddělení. Kriminalisté vyslýchali svědky, řidiče trolejbusů, kterými žena mohla cestovat, analyzovali záznamy z kamer ve městě. Do prověřování údajné loupeže bylo zapojeno několik desítek policistů,“ popsala Monika Kozumplíková.

Vyšetřování však mělo nečekaný konec. Vyšlo totiž najevo, že k žádné loupeži nedošlo a při dalším výslechu žena přiznala, že si vše vymyslela.

Dotyčná lživým oznámením o loupeži zaměstnala policisty na několik týdnů. „Každému, kdo bezdůvodně zaměstná členy integrovaného záchranného systému, hrozí za toto protiprávní jednání postih ve formě pokuty nebo trestního stíhání, podle závažnosti jeho jednání,“ uzavřela Monika Kozumplíková.