VIDEO: Na Žižkově se ztratil malý chlapec. Naštěstí důležité informace řekl těm správným lidem

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Z dětského dne na hřišti odešel malý chlapec. Na Koněvově ulici si ho všiml muž a ten kontaktoval městské strážníky. Chlapec hlídce oznámil důležité indicie a tak mohl být kontaktován tatínek.

Malý čtyřletý Míša zmizel jako pára nad hrncem z dětského dne,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Až na rušné Koněvově ulici na pražském Žižkově si chlapce všiml mladý muž, který neváhal vytočit tísňovou linku pražských strážníků 156. Nahlásil jim ztraceného chlapce a operační důstojník vyslal na uvedenou adresu autohlídku.

Strážníkům malý tulák uvedl, že byl na dětském dni, odkud odešel, ale netuší, zda tam rodiče ještě budou. Také strážníkům prozradil, kam chodí do školky. Zde malého Míšu identifikovala paní učitelka a tak mohl být kontaktován tatínek, který si synka rychle vyzvedl. Vše dopadlo tentokrát dobře. „Věříme, že zkušenost Míšu poučila,“ dodala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.