OBRAZEM: Děti ze Šumperka se můžou vyřádit na novém lesním hřišti

ŠUMPERK – „Jé tady je to krásné. To mě baví. Sem musím vzít rodiče,“ pokřikovali jeden přes druhého děti z mateřské školy Sluníčko ve Vrchlického ulici v Šumperku, když dorazili na právě otevřené lesní hřiště v Čarovném lese.  Hřiště je stylizováno do podoby loupežnické osady, nacházejí se zde nízké lanové překážky, loupežnická věž, domeček a mraveniště. Sloužit by mělo pro děti od 3 do 15 let.

„Děti, právě jsme pro vás toto hřiště dokončili a vy jste první, kdo si je může vyzkoušet. Je to dárek pro vás ke Dni dětí,“ řekl starosta Tomáš Spurný, který předškolákům donesl další drobné dárky a vyzval je, ať si hřiště otestují. Část malých návštěvníků si běžela prohlédnout domeček a mraveniště, další se pustili do zdolávání lanových překážek a loupežnické věže, největší skupina se vrhla na vodorovnou síť nataženou mezi akátovými kůly. Děti pak vedení města poděkovaly krátkou písničkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Lesní hřiště v Čarovném lese je stylizováno do podoby loupežnické osady, nacházejí se zde nízké lanové překážky, loupežnická věž, domeček a mraveniště. Sloužit by mělo pro děti od 3 do 15 let. Hlavními stavebními prvky bylo akátové dřevo a kvalitní polypropylenová lana, povrch hřiště je opatřen vrstvou z pilin, které bezpečně utlumí pád z překážky.

Svou obratnost si otestoval na lanových překážkách i starosta Tomáš Spurný s místostarostou Jakubem Jirglem. „Je škoda, že zde již zanechali svůj podpis sprejeři. Doufám, že zde nepřibudou další,“ krčil rameny Jakub Jirgl. Výstavba hřiště přišla na zhruba 750 tisíc korun, městu se podařilo získat stoprocentní dotaci z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.