Pojedete na Hovoranskými vinohrady za vínem nebo Otevřené sklepy Kyjovska?

zdroj: otevrenesklepy.cz

HODONÍN – Hovoranští vinaři vás zvou na akci Hovoranskými vinohrady za vínem do malebné vesnice Hovorany a vlastně přímo do vinic kolem ní. Kyjovští vinaři vás srdečné zvou na sedmý ročník akce Otevřené sklepy Kyjovska. Milovníci vína budou mít těžké rozhodování mezi oběma skvělými akcemi, protože naráz se asi nedají zvládnout.

Pro milovníky vína a přírody bude připraven v sobotu 12. června od 11 do 20 hodin okruh okolo Hovoran s výhledem na krásné prostředí vinic a přírodní rezervace Hovoranských lúk, které jsou bránou do krajiny takzvaného Moravského Toskánska. Na celé trase bude rozmístěno 22 vinařských stánků a v každém z nich budete moci ochutnat výběr toho nejlepšího vína nejen z ročníku 2020. A protože k dobrému vínu patří neodmyslitelně také dobré jídlo, připravili si pro Vás vinaři velkou škálu pokrmů, na kterých si můžete pochutnat. V ceně vstupenky je sklenička, neomezená konzumace vín u všech vinařů a poukazy na nákup vín v hodnotě 200 Kč. Celkem budete moci ochutnat 291 vzorků vína, bílých vín 190, růžových vín 36, červených vín 65. „Na kolik vzorků se cítíte? Pokud sháníte ubytování, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme,“ napsali vinaři na své stránce. Lístky v předprodeji získáte se slevou 100 Kč na tomto odkaze.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Kyjově se na Vás bude těšit 29 vinařství také v sobotu 12. června  od 13 do 20 hodin a možná i do rána… Nabídnou více jak 200 druhů vín k volné degustaci i k zakoupení vín. Připravený je také kulturní program. Vystoupí ženský pěvecký soubor Tragačnice a mužský pěvecký sbor z Nětčic a od 18 hodin zahraje cimbálová muzika. Výjimečností akce je umístění všech vinařů v historickém centru Kyjova nebo jeho blízkém okolí. Návštěvníci vše zvládnou pohodovou pěší procházkou. Z náměstí ke sklepní uličce Šištot a zpět vás zdarma dopraví koňský povoz. Využijte zvýhodněné vstupné v předprodeji za 500 Kč nebo na místě v den akce za 600 Kč. Za tuto částku obdržíte katalog, skleničku a dva stokorunové kupony na nákup vína. Online předprodej vstupenek je funkční na portále akce. Nezapomeňte si zajistit ubytování v Kyjově. Všechny potřebné kontakty a informace najdete zde.

Hovoranskými vinohrady