Policie zadržela pachatele krádeže nedaleko místa činu díky všímavosti občanů

ČESKOLIPSKO – Díky všímavosti obyvatel se policistům podařilo zadržet v Zahrádkách dva pachatele chvilku poté, co se vloupali do rekreační chaty v rekonstrukci. Policisté včera dvěma mladým mužům ve věku 18 a 26 let sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež spáchaného ve spolupachatelství a mladšímu z nich ještě podezření ze spáchání trestného činu krádež.

Oba podezřelí se spolu v úterý odpoledne po vypáčení okna vloupali do rekreační chaty v rekonstrukci v obci Zahrádky. Celý dům prohledali a v zadní části si otevřeli dveře na budoucí terasu, kam si vynosili a na místě zanechali odcizené věci v celkové hodnotě 12 554 korun – dvě okružní pily, úhlovou brusku, sestavu reproduktorů, kufřík na nářadí, gola sadu, batoh, cestovní tašku, vrtačku, samonivelační laser, sadu okružních pil, kávu, cestovní vak, ochucené nealkoholické pivo, láhev rumu, sadu vrtáků a další věci. Vzali si také basu s prázdnými lahvemi od piva, kterou si odnesli sebou, když odcházeli. Navíc v domě poškodili kabely, čímž způsobili škodu ve výši 1035 korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

„Skutečnost, že došlo k uvedenému vloupání, zjistili sousedé, kteří vyrozuměli majitele objektu a také věc oznámili policistům na linku 158 ještě týž den dvacet minut po devatenácté hodině. Po necelé půlhodině oznamovatelka volala znovu, že údajní pachatelé s basou piv by se mohli aktuálně nacházet v prostoru vlakového nádraží,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z českolipského oddělení, která na vlakovém nádraží uvedené osoby nenalezla. Policisté následně samozřejmě pátrali v celé obci i přilehlých silnicích. Během tohoto pátrání získali od občanů další poznatky k výskytu a pohybu podezřelých osob po obci. Následně policisté krátce před jednadvacátou hodinou oba podezřelé muže zadrželi na zastávce autobusu u silnice I/9 naproti Motorestu. Hlídce při zadržení sdělili, že z nedalekého domu vzali jen basu s lahvemi, zatímco ostatní odcizené věci, které měli již nabízet lidem, ponechali schované na místě krádeže u domu.

„Provedeným šetřením českolipští policisté zjistili, že mladší z nich navíc na konci května ve Volfarticích po přestřižení pletivového plotu vnikl na pozemek sběrného dvora, ze kterého odcizil dosud nezjištěné množství vyřazeného elektroodpadu bez hodnoty. Poškozením plotu však způsobil škodu ve výši tisíc korun. Tento případ šetřili policisté z Obvodního oddělení v Žandově. Oběma podezřelým nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala mluvčí Sochorová.

Ilustrační foto: Shutterstock