Před bývalou Zbrojovkou se začíná stavět autobusová točna

Ilustrační foto

VSETÍN – Na ulici Zbrojovácká, v těsné blízkosti jejího křížení s ulicí Jasenická před bývalou správní budovou průmyslového areálu někdejší Zbrojovky Vsetín, vyroste do letošního listopadu autobusová točna s dvěma zastávkami. Město tu rovněž plánuje vybudovat zastávkový záliv a opravit silnici.

Točna vznikne proto, že od příštího roku se autobusy nebudou už moct otáčet kolem ostrůvku před bývalou správní budovou. „Pro průjezd i zastavení přitom využívají soukromý pozemek, k němuž město disponuje uživatelskou licencí. Ta však vyprší v závěru letošního roku a majitel tohoto pozemku deklaroval, že má poté na něm další investiční záměry,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě vyroste točna s dvěma bezbariérovými zastávkami a odstavnými plochami pro autobusy. Vyrůst má vedle křižovatky ulic Jasenická a Zbrojovácká ve směru k restauraci U Vychopňů. Stavět se bude do začátku listopadu bez dopravních omezení.

V lokalitě má radnice ještě další plány. Předně chce opravit silnici od křižovatky ulic Jasenická a Zbrojovácká po vjezd do průmyslového areálu. V sousedství bývalé správní budovy ve směru do centra města pak plánuje vybudovat zastávkový záliv s kapacitou dvou autobusů. „Tento záliv bude umístěn v místě současného chodníku podél bývalé správní budovy. Díky tomu nebudou autobusy zastavovat v jízdním pruhu, a narušovat tak plynulost silničního provozu. Pokud vše půjde podle plánu, rádi bychom k realizaci přistoupili ještě v letošním roce,“ uzavřel Jiří Růžička.