Řidič přehlédl stojící kolonu, manévr rychlého odbočení do protisměru skončil nehodou. Došlo ke zranění dvou lidí

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Policisté museli přispěchat krátce po páté hodině odpolední k dopravní nehodě, kterou způsobil čtyřiačtyřicetiletý řidič. Nevěnování se řízení s vysokou rychlostí na tachometru, se mu vymstilo, nejen že došlo ke zranění lidí, ale také několikaset tisícové škodě.

Jak nyní potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová, k nehodě došlo to pondělí na silnici I. třídy č. 16 v katastru obce Podůlší. Šofér osobního auta Škoda Kodiaq jel ve směru od Jičína na Turnov. Pravděpodobně se nevěnoval řízení a jel vysokou rychlostí, kvůli tomu přehlédl kolonu stojících aut a aby rychle zabránil střetu, tak strhl řízení auta do protisměru. Tento manévr bohužel nedopadl dobře, protože se střetl s projíždějícím vozidlem Škoda Fabia.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Po nárazu došlo k rotaci kodiaqu, který následně narazil do zadních dveří stojící Škody Fabie. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob, které si do své péče převzali lékaři,“ říká mluvčí. Na místě provedli policisté dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu u zúčastněných řidičů, která dopadla negativním výsledkem. Celková škoda je zhruba 515 tisíc korun. Šetření nehody je nyní v rukách jičínských dopravních policistů.