Seniorka (95) ležela dva dny bez pomoci ve svém bytě

Ilustrační foto

BRNO – Dva hrůzostrašné dny musela strávit na zemi pětadevadesátiletá žena z Černých Polí, než přišla pomoc. Jelikož nebyla schopná dosáhnout na kliku, strážníci se k ní museli slanit z vyššího balkonu. Nyní se zotavuje v nemocnici.

Sociální pracovnice se v úterý pokoušela doručit oběd své klientce. Když se k ní nedozvonila, pojala podezření, že se jí něco stalo. Obrátila se proto na linku 156 a poprosila o pomoc. Na místo dorazili strážníci, kteří se se seniorkou dorozumívali přes zavřené dveře. Slabým a roztřeseným hlasem jim řekla, že se pokusí dosáhnout na kliku, jestli je zraněná, nebyla schopná sdělit. Bohužel dveře se ženě otevřít nepodařilo, proto strážníci pořádkové jednotky neměli jinou možnost, než se k ní slanit z balkonu vyššího patra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž zákona poté s pomocí speciální techniky otevřel balkonové dveře a vstoupil dovnitř. Starší žena ležela na zemi v předsíni bez viditelných zranění. „Byla dezorientovaná a stěžovala si na bolest ruky, nohy a zad. Vypověděla, že zkolabovala a leží zde už dva dny,“ řekla k případu mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. Hlídka seniorce poskytla první pomoc a zavolala zdravotníky. Ti ženu po prvotním ošetření převezli do nemocnice.