Školy budou moci v červnu využívat dvě městská koupaliště zdarma

Ilustrační foto

BRNO – Z důvodu pandemie koronaviru a zavedení distanční výuky přišli žáci o hodiny tělesné výchovy a sportovní vyžití. Z toho důvodu se Brno rozhodlo, že po celý červen umožní žákům navštěvovat dvě městská koupaliště zdarma.

„Naším cílem je přivést děti zpět na vzduch a ke sportu. V následujících dnech nabídneme brněnským základním a středním školám, že mají možnost navštěvovat koupaliště Riviéra a Zábrdovice v červnu bez poplatku, a to v dopoledních hodinách,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. V této době totiž bývá na koupalištích méně návštěvníků. Školy budou moci využít také sportovní vybavení a hřiště, pro žáky je připraven beachvolejbal, fotbal či pétanque. Školským zařízením tak nebrání nic v uspořádání sportovního dne, klidně i opakovaně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stejná nabídka přišla i v roce 2019, kdy Brno umožnilo žákům vstup zdarma na zmíněná koupaliště. V červnu 2019 přišlo na Riviéru 1800 žáků a 235 učitelů z 27 mateřských a základních škol. V Zábrdovicích si sportovní den zorganizovaly čtyři spádové školy se 170 žáky. Na koupalištích se samozřejmě budou dodržovat všechna protiepidemická opatření a školy budou informovány o aktuálně platných nařízeních.