Ve Valašském Meziříčí začnou stavební úpravy kruhových objezdů, na které naváže rekonstrukce ulice Rožnovská

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V polovině června se zahájí opravy tří kruhových objezdů ve městě, v půlce prázdnin naváže rekonstrukce ulice Rožnovská. Řidiči tak musí počítat s dopravními omezeními.

Jako první dojde k úpravám kruhových objezdů u Panáčka, autobusového nádraží a čerpací stanice Shell. „Opravy tří kruhových objezdů ve Valašském Meziříčí plánujeme zahájit už v pondělí 14. června. Práce by neměly trvat déle než měsíc, a abychom co nejméně omezili provoz, chceme je provádět mimo dopravní špičky. Během prací budou řidiči využívat objízdné trasy, které budou přehledně značeny,“ uvedla Lucie Trubelíková z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další komplikací pro řidiče bude kompletní oprava hlavního tahu na Rožnov pod Radhoštěm, ulice Rožnovské. Opravovat se bude v úseku od kruhového objezdu u kostelíka sv. Jakuba po křižovatku s ulicí Solární. Stavba bude rozdělena do dvou etap ve dvou stavebních zónách. Začátek prací se předpokládá na přelom července a srpna a hotovo by mohlo být do roku 2022. Celkové náklady činí 53 milionů. V rámci stavby se počítá s úpravou jak silnice, tak chodníků, zeleně, sjezdů a napojení. Bude také zrušen železniční přejezd a odstraněna železniční vlečka společnosti SCHOTT. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, poté se město s firmou dohodne na dopravních omezeních, už nyní se počítá s objízdnou trasou pro kamiony.