VIDEO: Únikovka v pražském metru? Kamery zachytily sprejera a pomohly ho také dopadnout

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Muž počmáral sloup ve stanici metra Želivského. Pak nastoupil do soupravy metra a odjel. Díky kamerovému systému však mohl být vypátrán a ve stanici Můstek si pro nezvaného umělce došla hlídka strážníků.

Dozorčí metra se obrátila na strážníky. Všimla si totiž muže se sprejem v ruce,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Ještě než se hlídka strážníků dostavila na uvedené místo, sprejer nastoupil do soupravy metra a odjel směrem do centra Prahy. Po něm zbyl na nástupišti stanice Želivského pouze čerstvý černý nápis.

Operátor pomocí kamer sledoval pohyb muže a informace okamžitě předával strážníkům v terénu,“ doplnila mluvčí. Ve stejném čase vyrazila další hlídka, aby zadokumentovala místo činu. Muž nakonec vystoupil ve stanici metra Můstek a chystal se přestoupit na trasu B. Zde ho vyhledali strážníci a zadrželi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtyřiatřicetiletý muž se k činu přiznal a s hlídkou spolupracoval,“ uvedla ještě mluvčí. Strážníci muže vyzvali, aby je doprovodil ke služebnímu vozu, kde vyskládal obsah batohu, kromě několika sprejů s barvou i další věci. Případ vandalismu byl předán k dořešení republikové policii.