Žáci 1.B vydali knihu a slaví úspěch

Takové šikovné děti v Prostějově mají!

PROSTĚJOV – Chodit do družiny rozhodně není nuda. Své o tom ví i děti z oddělení školní družiny 1.B Základní školy Jana Železného, které se zapojily do výtvarné soutěže „Oživíme Česko“. Během dvou týdnů vymyslely a vyrobily knihu, jež uspěla v konkurenci 113 jiných děl. Kniha s názvem „Medvídek Vilda a kouzelná květina“ byla porotou hodnocena jako třetí nejzdařilejší.

„Vymyslet pohádkovou knížku se na začátku zdálo být nemožné, na realizaci byly pouhé dva týdny,“ vzpomíná vychovatelka Jana Jílková: „S dětmi jsme si sedly na koberec a udělaly válečnou poradu.  Často si hrajeme hru „Pohádkové kostky“, kdy děti vymýšlejí příběhy pomocí obrázků, které jim padnou. Spojili jsme tedy hned několik nápadů dohromady a příběh byl na světě. Základní linku příběhu jsme měli. První den jsme stihli rozdat úkoly, kdo bude výtvarně ztvárňovat kterou postavu, kdo bude malovat les, kdo hrníček s čajem. Velká bitva se strhla o hlavního hrdinu – medvídka Vildu. Zde se do finále probojovaly tři děti, které měly ukázat, jak by Vildu namalovaly. Poté jsme společně vybrali nejzdařilejší obrázek. V dalších dnech jsme pracovali formou pokus – omyl. Něco se dařilo, něco ne. Děti byly jeden den nadšené, jindy si chtěly spíše hrát. Do toho se blížilo uzavření všech škol. Řekli jsme si, že to nevzdáme a opravdu jsme pracovali na nejvyšší možné otáčky. Do knihy jsme dali to nejlepší co jsme mohli a co jsme vyrobili.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pak již zbývalo vše zkompletovat, pospojovat, slepit a dát knize finální podobu. Jednu z posledních stránek knihy zdobí společná fotografie všech autorů. Symbolicky je kniha svázána devatenácti stuhami. Každá stuha znázorňuje jednoho žáka naší třídy – 1.B, který se na knize nějak podílel. Všem devatenácti dětem patří velké poděkování. „Vlepili jsme i čtyřlístek pro štěstí, který jsme našli na podzim v parku u Hvězdárny, kam pravidelně moc rádi chodíme,“ dodává Jílková.