Zatímco tvrdě spal, hořela mu střecha nad hlavou. Život mu zachránili policisté

Foto: Policie ČR

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Tragédií mohl skončit požár v Mistřicích na Uherskohradišťsku. Zatímco plameny spalovaly střechu rodinného domu, jeho obyvatel uvnitř tvrdě spal. Z hořícího domu ho dostali ven policisté.

Uherskohradišťská hlídka zamířila v úterý večer do Mistřic, kde podle oznamovatele hořel rodinný dům. „Po příjezdu na místo si policisté všimli hustého kouře, který se valil z domu. Hořela střecha a požár byl poměrně rozsáhlý,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté nevěděli, jestli uvnitř někdo není, netušili to ani sousedé, kteří se snažili požár uhasit zvenčí. Hlídka proto vykopla dveře do dvora. „Na volání nikdo nereagoval, a tak policisté násilím otevřeli také vstupní domovní dveře. V jedné z místností nalezli tvrdě spícího osmadvacetiletého muže. Probudili ho a vyvedli ven. Muž byl nezraněný a v pořádku. Nikdo jiný se uvnitř nenacházel,“ popsala Simona Kyšnerová.

Poté ještě před příchodem hasičů vynesli z hořícího domu dvě plynové láhve, aby zabránili jejich výbuchu. Přesná příčina požáru se nyní zjišťuje.