Život ve městě zlepšily další nápady Zlíňanů

Foto: město Zlín

ZLÍN – V rámci participativního rozpočtu Tvoříme Zlín se letos podařilo vdechnout život dalším návrhům obyvatel krajského města. Kromě vítězných projektů se radnice nechala inspirovat i nápady, které se v předchozím hlasování neprosadily.

Nově si lidé mohou užívat opravené veřejné osvětlení u průchozího chodníku ulic Broučkova a Zborovská či chodníku mezi ulicemi Pod Vrškem a Pod Školou. S letními teplotami jistě ocení i veřejné tábořiště, které vyrostlo na Podlesí. „Rádi bychom poprosili občany, aby na novém tábořišti udržovali pořádek a dodržovali noční klid a provozní řád,“ vyzvala Kateřina Jurášová, koordinátorka projektu Tvoříme Zlín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hotová je částečně i proměna parku u Kudlovské přehrady. Tady se vyměnil a doplnil mobiliář, instalovala se dřevěná socha a vysadily dva tisíce kusů sazenic modřence. Chybí už jen doplnit chodníčky, o nichž se aktuálně jedná se zástupci památkové péče.

Kromě vítězných návrhů se město nechalo inspirovat dalšími zajímavými nápady. „Máme k dispozici řadu podnětů, které v hlasování neuspěly, ale jsou velmi nápadité a proto se budeme zabývat jejich případnou realizací,“ ujistila radní Jana Bazelová. Příkladem může být interaktivní a kreslící tabule na dětské hřiště č. 365, která zaujala pracovníky odboru městské zeleně. Stejný odbor se také chystá realizovat návrh projektu „Hřiště pro menší i větší děti – Sokolská 622 Zlín“.