Autobusy opět přepraví kola z Tábora na Kvildu. Letos přibydou 2 nové linky

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským koordinátorem dopravy opět nachystal pro Táboráky možnost přepravy kol do několika jihočeských destinací přímo z města Tábora. Už od loňského roku je umožněna přeprava kol z Tábor až na Kvildu.

Jak nás informovala referentka JIKORDu Zuzana Jelínková, v letošním roce díky účasti Jihočeského koordinátora dopravy v evropském projektu RegiaMobil jsou zavedeny další dvě nové linky, a to: 390282 Tábor – Milevsko – Orlík nad Vltavou – Blatná a 340384 Jindřichův Hradec – Choustník – Tábor.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Provoz linek 390282 a 340384 je zkušební a je financován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Po ukončení provozu dojde k vyhodnocení zájmu cestujících, které bude sloužit jako podklad pro případné rozhodnutí o financování linky i v následujících letech. Věříme, že nově nabídnutá služba přinese městu Tábor další rozvoj v zajištění dopravní obslužnosti i zvýšení turistického potenciálu,” uvedla Zuzana Jelínková.

Přeprava jízdních kol začne v sobotu 5. června 2021 a skončí v neděli 26. září.