Čeká nás letní víkend, prostějovský aquapark otevírá!

Také zamíříte k vodě?

PROSTĚJOV – Prostějované se dočkali. Právě dnes otevírá aquapark Koupelky, který patří mezi nejvyhledávanější „koupaliště“ v regionu. Na ruku mu jde i slunné počasí, které meteorologové slibují na převážnou část víkendu.

Aquapark uspokojí všechny typy vodomilů. Plavcům nabízí 25 metrů dlouhý plavecký bazén, ostatním je k dispozici rekreační bazén, s tobogánem, skluzavkami a umělým proudem. Na své si zde přijdou i děti, pro které je k dispozici dětský bazén. „Dneska otevíráme a na všechny se těšíme,“ říká jednatel Domovní správy, která má aquapark pod patronátem, Vladimír Průša.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během měsíce června bude otevřeno v případě příznivého počasí denně od 10.00 do 19.00 hodin. „Musíme ale upozornit, že i u nás jsou všichni návštěvníci povinni dodržovat stanovené hygienické podmínky a platná vládní nařízení,“ dodává Průša. Návštěvník musí doložit, že byl negativně testován na koronavirus, byl plně očkován nebo nemoc v posledním půl roce prodělal.

Otevření koupališť přeje i samotné počasí. „Naše území ovlivňuje od severu slábnoucí hřeben vyššího tlaku vzduchu. V pátek bude jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 24 až 27 °C. Jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 24 až 27 °C, v sobotu oblačno až polojasno. Nejvyšší teploty 24 až 27 °C. v neděli očekáváme jasno až polojasno, během dne přechodně místy oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.,“ sděluje meteorolog Václav Smolka.