Hranicemi projela cyklotour, viděli jste ji?

Budova radnice se moc líbila, foto Cyklotour

HRANICE –  Z Hlučína do Lanškrouna. Takový je dvanáctý ročník cyklotour, který pořádá nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Největší atrakcí jízdy napříč republikou je Josef Zimovčák, který vede peleton na vysokém kole.

Letošní ročník závodu je jakousi reprízou loňského roku. „Vloni jsme kvůli koronaviru jeli v omezeném režimu. Letos to vyšlo tak tak, ale vyšlo to. Omezení velkou měrou padla, a ač je to na poslední chvíli, tvrdé jádro nezaváhalo,“ sdělil z vysokého sedla Josef Zimovčák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cyklotour má deset etap. První etapa závodu odstartovala v Kopřivnici a vedla i přes Hranice na Moravě do Slopného u Luhačovic. Cyklisté na trase ujeli 116 kilometrů.

V Hranicích se jim dostalo velkolepého uvítání. Na peloton čekali místostarosta Daniel Vitonský i starosta Jiří Kudláček. Po formální zdravici si společně všichni sedli na trávník za radnicí a odpočali bolavým nohám. „Takhle by měl vypadat každý úřad,“ pochválil hranickou architekturu i pohostinnost Zimovčák, jenž neskrýval nadšení zejména z části radnice se skleněnou střechou. Tak příště zase!