Letní Festival IQ Play vtáhne do hry děti i dospělé

Foto: Milan Mikšík

ZLÍN – Populární přehlídka chytrých hraček se vrací do Baťova institutu. Po celé letní prázdniny tu budou k vidění a hlavně vyzkoušení hry a hračky vzdělávacího charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry a zajímavé stavebnice. Festival pro celou rodinu vás uvítá denně od 1. července do 31. srpna mezi 10. a 18. hodinou.

Dva sály a předsálí 14|15 Baťova Institutu se promění v jednu velkou hernu, která bude rozdělená do tematických zón podle druhu her. Zóna Smart her bude plná logických, společenských a Smart her od Mindok. Stavebnicová zóna pro menší děti se zaplní stavebnicemi z nejrůznějších materiálů. Milovníci klasického hraní zas uvítají Zónu deskových her spíše základních úrovní, aby si mohli vyzkoušet co nejvíce deskovek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Putovní výstava pokaždé zaznamenává velký zájem. „V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády a zážitky při objevování nových zajímavých vzdělávacích her,“ řekla organizátorka festivalu Věra Stojarová.

Ačkoliv se IQ Play odehraje už popáté, nudit se nebudou ani pravidelní návštěvníci festivalu, i letos se totiž chystají úplné novinky. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky nebo netradiční dřevěné skládačky. Na léto se chystá také doprovodný program a jedním z nich bude například programování s Bee Boty a Blue Boty. Tato akce bude určená pro menší děti a seznámí se tak se základy programování jednoduchých robotů.

Vstupné činí 70 korun, rodinné pak 250 korun. Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s.

Foto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík
Foto: Milan Mikšík