Miliony do sportu, úředníkům málem „utrhli“ ruce

foto OLK

OLOMOUCKÝ KRAJ – Sportem ku zdraví. Zejména v době pokoronavirové je „hlad“ po amatérském sportování a tělovýchově téměř neukojitelný. Mladí i věkem pokročilí si dávají do těla. Kromě fotbalu a míčových sportů stále více běhají nebo outdoorově cvičí. Na městech i Kraji je, aby jim k tomu poskytli potřebné zázemí. A ti se také děje.

Zcela hmatatelnou podobu bude mít letos krajská podpora sportu. Hejtmanství rozdělí desítky miliónů korun například na sportovní soutěže nebo modernizaci sportovního zázemí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jen program na podporu sportovních akcí, reprezentantů nebo získání trenérských licencí letos obsahuje projekty za čtrnáct miliónů korun. O dotační tituly byl mezi sportovci obrovský zájem, což dokazuje, že podporu směrujeme správně,“ uvedl Michal Zácha, krajský náměstek pro oblast sportu.

Ještě větší balík peněz rozdělí kraj na rekonstrukci sportovních zařízení v Olomouckém kraji – konkrétně půjde přibližně o třicet miliónů korun.

„Uvědomujeme si, že oprava a údržba sportovních zařízení je pro obce velmi náročná. Proto jsme se rozhodli jim v tomto směru finančně pomoci,“ vysvětluje účel dotací náměstek Zácha.

Další zhruba jeden milión korun poskytne hejtmanství na program podpory volnočasových aktivit, které se zaměřují právě na sport nebo tělovýchovu.