Muzikanti poděkovali zdravotníkům pod okny Uherskohradišťské nemocnice

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Umělci z regionu se ve středu 2. června sjeli do areálu Uherskohradišťské nemocnice. Vyrostlo tam pódium, na kterém vystoupili muzikanti včetně Jiřího Pavlici z Hradišťanu. Hudebníci tím chtěli vyjádřit poděkování zdravotníkům za jejich nasazení během epidemie koronaviru.

Kromě Jiřího Pavlici, kterého doprovodil jeho kolega z Hradišťanu Josef Fojta, zahráli a zazpívali Eliška Lajdová, Kamila Polonyiová a Honza Grebík. Ten ve spolupráci s pořadateli festivalu Slovácké léto už vloni složil píseň pro první linii Zničehonic.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Snahu muzikantů a organizátorů ze spolku Mysli jinak ocenil ředitel nemocnice Petr Sládek. „Chtěl bych jménem svým a jménem vedení Uherskohradišťské nemocnice moc poděkovat za tuto krásnou akci, kterou si naši zdravotníci a všichni, kteří se podíleli na zvládnutí koronavirové pandemie, zaslouží. Velké poděkování také patří všem umělcům, moc si jejich účasti zde vážíme,“ vzkázal Petr Sládek.

Smyslem akce bylo nejen poděkovat zdravotníkům za jejich nasazení v posledním roce, ale taky sjednotit region, vyjádřit soudržnost a inspirovat ostatní v konání dobrých skutků. „Záznam koncertu je od pátku 4. června k dispozici, a to pro zaměstnance Uherskohradišťské nemocnice zdarma a pro veřejnost za 100, 250, 500 nebo 1 000 korun. Výtěžek poputuje na podporu Uherskohradišťské nemocnice,“ doplňuje Marek Pochylý z Mysli Jinak.

Foto: Uherskohradišťská nemocnice