Po whisky mu ztěžkla noha. S dodávkou jel rychlostí 150 kilometrů za hodinu

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Devětadvacetiletý řidič VW Transportéru měl těžkou nohu. Na silnici mezi Podivínem a Lednicí se s dodávkou řítil stopadesátikilometrovou rychlostí.

Zákonitě nemohl uniknout pozornosti břeclavských dopravních policistů, kteří jej proto zastavili a provedli dopravní kontrolu. Vyšlo najevo, že řidič byl opilý, protože z kabiny bylo cítit typický alkoholový odér. Během měření řidič nadýchal hodnotu převyšující 1,5 promile. Řidič se přiznal, že předchozího dne vypil asi litr whisky, kterou prokládal fernetem. „Pro svou nezodpovědnou jízdu je teď podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po konzumaci alkoholu by řidiči měli vždy počítat s dostatečně dlouhou dobou na vystřízlivění. Zbytkový alkohol může být pro mnohé lidi zrádný. Člověk již nemusí pozorovat působení alkoholu, stále však není ve stavu, kdy by mohl usednout za volant. A to je velmi nebezpečné.