Práce na křižovatce budou probíhat po etapách

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Počet aut v dané lokalitě narůstá, řeší se také nové trasy linek městské hromadné dopravy. Rekonstrukce křižovatky a ulic na Moravském předměstí bude rozsáhlá, bude proto probíhat po jednotlivých etapách. Náklady jdou do milionů.

Příprava rozsáhlé rekonstrukce ulic Na Brně a U Parku a křižovatky ulic Na Brně a Brněnská může pokračovat. Na další etapu úprav bylo vyčleněno přes jedenáct a půl milionu, kompletní náklady by se měly pohybovat okolo částky sto milionů korun. Mělo by dojít k navýšení počtu některých odbočovacích pruhů, vzniknout by měly i nové autobusové zastávky. Myslí se také na cyklisty a chodce, aby byl pro ně daný úsek bezpečnější. „V zastupitelstvu jsme schválili potřebné finance, které budeme moci použít na další etapu. Potřebujeme zajistit pozemky, přeložky sítí a samozřejmě také kompletní projektovou přípravu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.