Řidiči brněnské MHD darovali krev

Zdroj: DPMB

BRNO – Transfúzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno nyní vyjíždí na odběry krve i do místa pracoviště. Tentokrát se vypravilo do medlánecké vozovny Dopravního podniku města.

Šestý výjezdní odběr se uskutečnil doslova na kolejích. V prostorách vozovny vyrostla provizorní ambulance s odběrovými křesly, odběru se zúčastnily tři desítky zaměstnanců Dopravního podniku.  Nápad pozvat výjezdní odběr dostala řidička Miroslava Matušková. Přiměly ji k tomu dvě události: na sociálních sítích zjistila, že nemocnice pořádá takové výjezdy a navíc dcera jejího kolegy je vážně nemocná a sama potřebuje transfúze krve.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krev přišlo darovat 19 prvodárců, což rozšířilo jejich řady. Zájem projevil i ředitel Dopravního podniku Miloš Havránek. „Podobné akce se v podniku dějí několikrát za rok, ať už byly sbírky pro oběti domácího násilí, pyžamka pro dětskou nemocnici nebo rodiny kolegů. Jsem moc pyšný na to, že se naši zaměstnanci tímto způsobem angažují a děkuji jim, že nejsou lhostejní. Tyto akce podnik spojí bez ohledu na pracovní zařazení,” řekl. Nemocnice bude s výjezdními odběry pokračovat i po prázdninách.