Šest dopravních nehod zaměstnalo profesionální hasiče, bohužel došlo k mnoha zraněním

foto: Policie ČR (Ohaveč)

KRÁLOVÉHRADECKO – Auto v poli převrácené na střeše, střet osobního auta a motorky, nebo bouračka do stromu, i takové byly dopravní nehody při kterých musely napříč krajem zasahovat hasičské jednotky během čtvrtka.

Na Hradecku došlo k jedné dopravní nehodě, a to přímo v královéhradecké metropoli. Krátce před osmou hodinou večerní se střela v Pilnáčkově ulici dvě osobní vozidla, při nehodě se zranili dva lidé. Zasahující profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové místo zajistili a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Jičínsku došlo ke dvěma dopravním nehodám. Krátce před půl desátou dopoledne musela přispěchat profesionální jednotka hasičů z Jičína k nehodě v obci Ohaveč. Osobní auto vyjelo ze silnice a skončilo v poli převrácené na střeše. O jednoho zraněného se musela postarat záchranka, hasiči pomohli s ošetřením a transportem zraněného. „Jednotka dále zajistila havarovaný automobil a převrátila jej zpět na kola, aby mohla odpojit akumulátor a zkontrolovat, zda dochází k úniku provozních kapalin. Poté předala místo zásahu policistům,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová

Ke druhé nehodě došlo v Jičíně v části Robousy, pět minut před jednou hodinou odpolední. Místní profesionální hasiči přispěchali ke střetu osobního vozidla a motocyklu. Hasiči pomohli s ošetřením jednoho zraněného, který skončil v rukách zdravotnické záchranné služby. Jednotka u motorky odpojila baterii a usměrňovala v místě nehody dopravu, na závěr své práce odklidila motorku ze silnice.

Na Náchodsku došlo také ke dvěma dopravním nehodám. Několik minut po půl jedenácté dopoledne zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře v České Skalici v Lidické ulici, u nehody při které osobní auto nabouralo do zaparkovaného auta. „Po nehodě unikaly z vozu provozní kapaliny, hasiči je zasypali sorpčním materiálem a zlikvidovali,“ komentuje zásah Martina Götzová.

Na výjezdu z Náchoda směrem na Českou Skalici vyjelo osobní auto ze silnice a narazilo do stromu. Profesionální hasiči z Náchoda provedli protipožární opatření a postarali se o likvidaci uniklých pohonných hmot. Jeden zraněný skončil v péči záchranářů.

Na Trutnovsku došlo k jedné bouračce. Motocykl havaroval krátce před devátou dopoledne u autobusové zastávky v Trutnově, o zraněného motorkáře se postarala zdravotnická záchranná služba. Místní profesionální hasiči pomohli s naložením nabourané motorky na odtah a uklidili místo nehody.