Ve Zlíně se bude vyměňovat historicky nejstarší část trolejového vedení

Po dobu výměny budou na linkách 4 a 5 jezdit autobusy. Foto: Vojtěch Cekota ml.

ZLÍN – Nejstarší trolejové vedení na Vršavě čeká výměna. Montéři Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice se na úsek zaměří v průběhu června a července. Na linkách 4 a 5 budou jezdit náhradní autobusy.

Trolejové vedení na Sokolské ulici po točnu Vršava slouží dopravní společnosti už od roku 1983 a je na něm znát opotřebení. „Při kontaktu sběračů trolejbusů s měděným vodičem troleje dochází k mikroskopickému otěru materiálu. Po letech provozu se průřez troleje zeslabí natolik, že je nutná její výměna,“ vysvětlil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výměna trolejí v Sokolské ulici ve směru na Vršavu proběhne v úterý 8. června a o týden později v úterý 15. června v opačném směru ke Kauflandu. Samotná točna na Vršavě přijde na řadu koncem června a na začátku července.

Cestujících se výměna nedotkne, řidiči by ale měli dát pozor

Podle dopravního podniku cestující žádná omezení nepocítí. „Na trolejbusové linky číslo 4 a 5 nasadíme v době výměny trolejí místo trolejbusů autobusy. Budou jezdit podle standardních jízdních řádů,“ sdělil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Při výměně se na úseku budou pohybovat tři montážní vozidla s plošinami a asi desítka pracovníků. „Prosíme řidiče, aby při průjezdu tímto úsekem zvýšili pozornost, protože budou muset na některých místech naši techniku objíždět a dávat přednost protijedoucím vozidlům,“ doplnil vedoucí úseku elektrotechnického a investic DSZO Petr Tkáč.