VIDEO: Kriminalisté si došlápli na výrobce pervitinu z Kroměřížska

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Kriminalisté zadrželi na Kroměřížsku pětatřicetiletého hledaného recidivistu. Spolu s ním objevili kompletní varnu pervitinu, laboratorní vybavení a chemikálie. V policejní cele skončili i další dva muži a jedna žena.

Po muži bylo koncem loňského roku vyhlášeno pátrání. Policisté ho nakonec našli v rodinném domku v obci na Kroměřížsku, kde vyráběl a prodával pervitin. Ukrýval se tu před nástupem do výkonu trestu odnětí svobody za drogovou trestnou činnost.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V úterý brzy ráno policisté ze zásahové jednotky muže v domě zadrželi spolu s dalšími třemi osobami. Všichni byli v té době pod vlivem pervitinu. „Při domovní prohlídce kriminalisté našli kompletní varnu pervitinu, laboratorní vybavení a velké množství chemických látek. Objevili i pervitin a střelný prach, kvůli kterému si na místo přivolali pyrotechnickou službu, která vyhodnotila, že nalezené množství střelného prachu je zákonem povolené. S ohledem na množství různých chemických látek kriminalisté zasahovali v ochranných oblecích. Všechny nalezené nebezpečné látky byly následně z místa odvezeny,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Pětatřicetiletý muž je recidivista, který má v rejstříku čtyři záznamy pro drogovou trestnou činnost, sám pervitin užívá už od patnácti let. „K výrobě drogy se přiznal. Po sdělení obvinění jsme ho eskortovali do výkonu trestu odnětí svobody. Obviněný nikde nepracoval, jeho hlavní zdroj příjmů byl z prodeje pervitinu. Suroviny potřebné k výrobě si objednával prostřednictvím internetu nebo vozil ze zahraničí,“ vysvětlila Lenka Javorková.

Pětatřicetiletého muže spolu se zadrženým sedmačtyřicetiletým majitelem domku krajští kriminalisté ve středu obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „Mladšímu obviněnému, který pervitin vyráběl, hrozí až desetiletý trest odnětí svobody a staršímu, který poskytl k výrobě a prodeji drogy prostory, až pětileté vězení. Třetího zadrženého muže a ženu jsme propustili na svobodu,“ dodala Lenka Javorková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR