VIDEO: Sjezd na Romana Havelky otevře Jihlava o měsíc dřív

JIHLAVA – Mimoúrovňová křižovatka v Jihlavě mezi dálničním přivaděčem a ulicí Romana Havelky bude hotova o měsíc dřív. Nyní ji dělníci začínají asfaltovat, první řidiči se po ní projedou už 18. června.

Stavba probíhala od konce září 2020. Na podzim se dělníci postarali především o terénní úpravy a postavili odvodnění. Letos na jaře stavaři vyprofilovali tvar nové silnice a vybudovali zcela novou světelnou křižovatku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Díky rychlosti stavebních prací se podařilo na minimum zkrátit i střídavé vedení provozu světelnou signalizací jen jedním jízdním pruhem. To během velikonoční dopravní špičky způsobilo drobné dopravní komplikace u nákupních center. “Musím pochválit pracovníky odboru rozvoje města Jihlavy, kterým se podařilo výbornou komunikací se zhotovitelem vše připravit a administrovat tak, že bude důležitá silnice a křižovatka dokončena ve výrazném předstihu. Díky této stavbě se uleví mnoha silnicím a ulicím v Jihlavě,” uvedl náměstek primátorky Petr Ryška.

Jak to vypadá před vyasfaltováním druhé poloviny křižovatky, se můžete podívat zde:

U dálničního přivaděče právě začíná i další důležitá dopravní stavba. „Již 14. června začnou v Pávově práce na stavbě protihlukové stěny a nájezdu na přivaděč z průmyslové zóny. Tahle nová silnice výrazně usnadní tisícům lidí cestu z práce a do práce,” doplnil Petr Ryška.

Stavba sjezdu na ulici Romana Havelky vyjde přibližně na 34 milionů korun. Investorem je město Jihlava, částkou 2,4 milionů korun přispěje Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina. Zhotovitelem stavby je firma Skanska.