Viník středeční tragické nehody v Olomouci jel nejspíš na červenou

OLOMOUC – Policie potvrdila, že zahájila trestní řízení proti řidiči osobního auta, který ve středu ráno na rušné křižovatce v Olomouc narazil do skútru. 51letý řidič skútru při nehodě utrpěl smrtelné zranění, jeho 16letý spolujezdec skončil se zraněním nohy v nemocnici.

O nehodě jsme vás informovali v tomto článku. Podle dosavadního zjištění jel 24letý řidič Octavie po Pražské k ulici Foerstrova. V daný okamžik jel po Tř. Míru ve směru od hřbitova do centra 51letý řidič skútru Honda s 16letým spolujezdcem. Při průjezdu křižovatkou se auto srazilo se skútrem. Při nehodě řidič skútru utrpěl smrtelné zranění. Spolujezdec byl se zraněním nohy převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté nyní prověřují okolnosti a příčiny této tragické dopravní nehody. „Řidič vozidla s největší pravděpodobností vjel do křižovatky na signál s červeným světlem  „Stůj“,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Provedená dechová zkouška u něj byla negativní. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ doplnil Hejtman. V případě prokázání viny si řidič může posedět za mřížemi jeden rok až šest let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .