Využijte tří zastávek Legiovlaku v jižních Čechách

JIŽNÍ ČECHY – Jaký byl život a boj československých legionářů na Transsibiřské magistrále? Jakou měli výstroj a výzbroj? Chcete si osahat předměty jejich každodenního života? Jedinečnou šanci máte nyní na třech místech v jižních Čechách, kde má svou zastávku Legiovlak.

Putovní muzeum československých legií Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak se skládá z vozu polní pošty, těplušky, plukovní prodejny, ubytovacího, filmového, krejčovského, zdravotního, štábního, velitelského, obrněného a dvou vozů plošinových. V každém z nich vám výstava panelů a trojrozměrných předmětů přiblíží život a boj československých legionářů na Transsibiřské magistrále.

Za doprovodu průvodců v replikách legionářských stejnokrojů zjistíte nejen podrobné informace o československých legiích, ale vybrané exponáty, včetně některých vystavených zbraní, si můžete i osahat. Legiovlak má v železniční stanici v Milevsku zastávku 8. června, v Bechyni od 15. do 20. června a v Třeboni od 22. června.