V obci na Uherskohradišťsku se potvrdila dvě ohniska britské mutace

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Celkem 28 případů onemocnění covid-19 se dnes potvrdilo v obci Bánov na Uherskohradišťsku. Všechny pochází z místní školy a školky. Oznámila to mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

V mateřské škole se potvrdilo 17 případů. V Základní škole Bánov, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz, Bystřice pod Lopeníkem a ze Starého Města, bylo pozitivně testováno 11 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a vytrasovala rizikové kontakty. „Z důvodu nárůstu počtu onemocnění a vysokému riziku šíření nákazy v mateřské škole bylo Krajskou hygienickou stanicí 29. května vydáno rozhodnutí o mimořádném opatření. Školka je uzavřena. V pondělí a v úterý bude, po dohodě s ředitelem, nařízeno ředitelské volno v základní škole,“ sdělil hejtman Radim Holiš.

Laboratorní analýza potvrdila britskou mutaci koronaviru. Pozitivní vzorky PCR testu byly odeslány k celogenomové analýze do Národní referenční laboratoře.

Hygienici v základní škole přistoupili k provedení PCR testů formou poolování. „Testování bude provedeno u dětí, žáků i personálu školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky dne 8. června,“ řekla Soňa Ličková.

„Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne,“ dodal hejtman Radim Holiš.