Chatař na Havlíčkobrodsku překvapil zloděje. Ten v jeho chatě hledal alkohol

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

HAVLÍČKŮV BROD – Zloděje, který ve Skorkově u Herálce v minulém týdnu vykradl chaty, přistihl přímo při činu jeden z jejich majitelů. Přivolaná policejní hlídka odvezla opilého nenechavce na záchytku a hned následující den se muž od policistů dozvěděl, že je podezřelý ze dvou trestných činů.

Na svůj první lup se zloděj vydal ve čtvrtek 3. června uprostřed noci. Stačilo rozbít okno a cesta do chaty byla volná. „Zloděj chatu prohledal a odcizil zde láhev rumu a dvoulitrovou plastovou láhev s bílým stáčeným vínem. Majiteli chaty vznikla krádeží a poškozením skla okna hmotná škoda v celkové výši 700 korun,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O pár dní později, v sobotu 5. června, navštívil kolem třetí hodiny ráno stejný pachatel ve Skorkově další chatu. A šlo mu opět o alkohol. Tentokrát byl ale přistižen majitelem chaty, který na místo ihned přivolal policejní hlídku. Té zloděj vzápětí nadýchal téměř dvě promile, a tak jej policisté převezli rovnou na záchytku do Jihlavy k vystřízlivění.

Dvaačtyřicetiletý muž je nyní podezřelý z krádeže a poškození cizí věci.