Konec černým skládkám, místo bude pod kamerami

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Místní si stěžují na nepořádek okolo kontejnerů, lidé zde totiž nechávají i to, co by do nich patřit nemělo. Městská policie se chystá na monitorování daného prostředí, kontejnery budou také lidem k dispozici pouze jednou za čas.

V šesti integrovaných obcích města Trutnova jsou velkoobjemové kontejnery k dispozici nonstop. To se má od 1. července změnit. Jde o reakci na žádosti místních obyvatel, kterým vadí nepořádek okolo kontejnerů. Občané o ně nepřijdou, zdarma budou k dispozici jednou za dva týdny. Konkrétně v každý sudý týden od pátečního odpoledne do pondělního rána. Prostor kolem nich budou střežit kamery městské policie a smí být do nich vhazován nábytek, koberce, umyvadla či záchodové mísy. Nepatří sem však plasty, pneumatiky nebo stavební suť. Pokud budou kontejnery plné, mohou lidé navštívit sběrný dvůr, který je taktéž k dispozici zdarma. „Lidé o tuto službou nepřijdou, bude jen omezena. Cílem je, aby do kontejnerů dávali odpad pouze lidé, kteří v těchto obcích bydlí. Tím by kolem kontejnerů neměly vznikat černé skládky,“ dodává starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.