Mladé chovatelce utekl kůň, vzápětí ho srazilo auto

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Poněkud neobvyklá nehoda se stala v Kramolíně na Třebíčsku. Mladé chovatelce utekl z ohrady kůň, který vzápětí způsobil dopravní nehodu, při níž vznikla statisícová škoda.

Oznámení o dopravní nehodě, při níž byl zraněn kůň, dostali třebíčští policisté v pátek 4. června krátce po šestnácté hodině odpoledne. Dvaadvacetiletá chovatelka vedla koně v otevřené ohradě. „Při vedení se kůň údajně náhle ulekl projíždějícího vozidla a chovatelce se vysmekl. Z ohrady utekl na silnici, kde do koně narazilo projíždějící vozidlo Iveco, jehož řidič projížděl po silnici ve směru od obce Kramolín k obci Slavětice,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zvíře bylo při nehodě zraněno, poškozen byl i osobní vůz. Hmotná škoda, která byla vyčíslena na 300 tisíc korun, se týká jak zraněného koně, tak i rozbitého vozidla. Další okolnosti dopravní nehody policisté šetří.