Ničivý požár naprosto zničil zemědělskou budovu, škoda je v milionech korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Uplynulou neděli, krátce před devátou hodinou večerní muselo vyrazit k požáru zemědělské budovy dvanáct hasičských jednotek. Ty musely při zásahu využívat výškové techniky a dýchacích přístrojů. Na místě hořely také stroje, uskladněný materiál a oleje.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k ničivému požáru došlo v Teplicích nad Metují v části Javor. „Starší budova byla rozdělena na část administrativní s kancelářemi a část skladovací, její rozměry jsou asi 30×20 m. Na likvidaci plamenů bylo nasazeno několik vodních proudů, využita byla také výšková technika. Zároveň bylo zřízeno čerpací stanoviště, aby byl na místě dostatek hasební látky,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V části budovy, kde byl sklad byly uskladněny stroje, různé materiály, také oleje a pohonné hmoty. Uvnitř objektu bylo pro hasiče poměrně nebezpečno, protože se vlivem požáru část střešní konstrukce propadla, a proto muselo být hašení prováděno především z venkovní strany budovy za pomoci automobilového žebříku. Při zásahu museli hasiči používat dýchací techniku, pro kterou byly zásoby lahví se vzduchem dováženy ze stanice v Náchodě. Na místo požáru přijel také protiplynový kontejner z centrální stanice Hradec Králové.

Hasiči lokalizovali požár krátce před půlnocí a po jedné hodině noční se mohla většina jednotek vrátit zpět na své stanice. Naštěstí nebyl při požáru nikdo zraněn.  Škoda, kterou ničivý oheň napáchal jak na budově, tak uskladněných strojích byla odhadnuta zhruba na 6 milionů korun.

Oheň likvidovali profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a Hradce Králové, vše za pomoci dobrovolných jednotek z Meziměstí, Police nad Metují, Teplic nad Metují, Adršpachu, Bukovic, Jetřichova, Stárkova, Velkých Petrovic a Žďáru nad Metují. Dobrovolné jednotky z Broumova a Náchoda na svých zbrojnicích držely pohotovost, pokud by došlo k mimořádné události.