Opilý cizinec se snažil přeparkovat, několikrát se přitom přetočil přes střechu

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Nešťastně skončil pokus o přeparkování v podání čtyřiačtyřicetiletého cizince. Po nárazu do zábradlí se s autem několikrát převrátil přes střechu a skončil mimo silnici. Na jeho řidičském umění se značně podepsalo velké množství alkoholu.

Muž, který bydlí na ubytovně v obci u Zlína, začal v sobotu ráno popíjet pivo i tvrdý alkohol. Po nějaké době dostal nápad, že přeparkuje svoje auto. „Podle svědků, kteří jeho počínání za volantem sledovali z balkonů, jezdil zmateně po parkovišti asi patnáct minut, než se převrátil do příkopu. Pozorovatelé vytáhli řidiče z vozidla, zjistili, že zraněný není. Koordinátor ubytovny zavolal policii,“ vylíčila incident policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechová zkouška u řidiče prokázala 1,76 promile alkoholu. Škoda byla vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Policisté muže zadrželi a převezli do cely. „Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela Monika Kozumplíková.