“Perníkový” závodník ujížděl ostravské polici, našlápl si po dvanácté za mříže

OSTRAVA  – Až tři roky vězení hrozí řidiči, který v Ostravě ujížděl v kradeném autě, přičemž byl zároveň bez řidičáku a ještě pod vlivem metamfetaminů. Korunku celé akci nasazuje skutečnost, že muž byl předtím už 11 krát trestán.

Policisté v Ostravě na konci května letošního roku vykonávali večerní službu v Mariánských Horách, když křižovatkou ulic 28. října a Mariánskohorskou projelo auto korejské značky, které se v informačním systému ukázalo, že bylo nedávno ukradeno v Brně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při následujícím pokusu o zastavení auta se ale řidič kradeného vozu rozhodl policii ujet. “Řidič na pokus o zastavení nereagoval, prudce sešlápl plyn a začal prchat ulicemi Mariánských Hor. Do pronásledování se pak zapojily další policejní hlídky, které se také snažily zabránit vozu v dalším ujíždění,” uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Několik minut trvající agresivní jízda, během níž jezdec ohrozil několik aut i chodců, skončila v Korunní ulici, kde muž zastavil, vyskočil z vozu a dal se na útěk. Daleko ale nedoběhl, policisté ho i přes značný náskok zakrátko chytili.

“Při následné kontrole policisté zjistili, že na 11 krát trestaného muže je vydán souhlas k zadržení pro majetkovou trestnou činnost a navíc  má zákaz řízení všech motorových vozidel,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková. Dále dodala, že alkohol u něj policisté nezjistili, zato byl pod vlivem pervitinu.

Jedenáctkrát trestanému recidivistovi, který odmítl s policisty jakkoli spolupracovat, teď hrozí až tři roky vězení za maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dále na našem webu

Řeka Opava má svou první letošní oběť, je jí 11letý chlapec