Požár v Brodu poničil Šupichovu vilu. Škoda přesáhla 11 milionů

Foto: HZS Vysočina

HAVLÍČKŮV BROD – Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů vyjely v neděli časně zrána k požáru v Havlíčkově Brodě. Kromě hašení budovy byla nutná i evakuace osob, naštěstí se nikdo vážně nezranil.

K požáru došlo v neděli 6. června okolo půl třetí ráno na Nádražní ulici. „V domě se mimo jiné nachází také ubytovna. Z hořícího objektu hasiči evakuovali 27 osob. Evakuace probíhala po vnitřním schodišti, ale také ze střechy objektu za pomoci výškové techniky. V přímé souvislosti s požárem se nikdo nezranil. Pro všechny evakuované bylo zajištěno náhradní ubytování,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů, dostat plameny pod kontrolu se jim podařilo před šestou hodinou ráno. Následně probíhaly na místě celé nedělní dopoledne hasební práce. Dvě osoby skončily s lehkým zraněním v havlíčkobrodské nemocnici. Majetková škoda byla znalci vyčíslena na 11 milionů 600 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru policie vyšetřuje.

Foto: HZS Vysočina
Foto: HZS Vysočina