Přírodní koupaliště v Litovli otevírá v sobotu, přijďte vyzkoušet koupání bez chemie

LITOVEL – Teploty se konečně šplhají příjemně nahoru a k tomu neodmyslitelně patří osvěžující koupání.  Přírodní koupaliště v Litovli otevírá své brány pro návštěvníky v sobotu 12. června. Přijďte si vyzkoušet výjimečnou v kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciální mi rostlinami.

Koupací biotop v Litovli nabízí výjimečnou kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami. Děti i dospělí se navíc mohou těšit na řadu zábavních i relaxačních prvků, jako jsou skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další. Nechybí dětské brouzdaliště, upravený areál i sociální zázemí, bufet a půjčovna sportovního náčiní. Teplou vodu zajistí sluneční kolektory. Připojení k Wi-Fi je v areálu zdarma. Plocha koupací části je asi jako dvě házenkářská hřiště, maximální hloubka je 3,4 metrů. „Velký palec nahoru! Obrovská pochvala za vše, ale hlavně za celkovou atmosféru! Mockrát dík! :-),“ vzkázal návštěvník z Ostravy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Co je to přírodní koupací biotop?

Zjednodušeně řečeno je to uměle vytvořené přírodní koupaliště. Stěny i dno bazénu jsou potaženy zelenkavou fólií, která zvýrazňuje přírodní zbarvení vody. Voda se do bazénu napouští jednorázově ze studny a bude dle potřeby pouze dopouštěna. O čistotu vody se starají speciální rostliny, které se nacházejí v oddělených jezírcích (regeneračních nádržích), kam „špinavá“ voda putuje pomocí čerpadel. Zde proběhne přes kořeny rostlin přirozený čisticí proces a malým potůčkem již odtéká čistá voda zpět do koupací nádrže. Systém je vybaven také sběrači mechanických nečistot. Díky biologické funkci rostlin není nutné do vody přidávat chemické a desinfekční přípravky. Biotop je tak velmi vhodný i pro alergiky.