Služební pes Manny za 35 minut vypátral 19letého pachatele, který vykradl benzínku

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Na tísňové lince přijali policisté krátce po šesté hodině odpolední telefonát, ve kterém volající sděloval, že ozbrojený pachatel oloupil obsluhu čerpací stanice. Policisté, kteří okamžitě vyrazili na místo, požádali o pomoc psovoda a služebního psa Mannyho.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k události došlo uplynulý pátek. Ozbrojený pachatel si obličej zakryl improvizovanou kuklou a s nožem v ruce ohrožoval 62letou pracovnici benzínky. Při svém počínání uloupil nejen peníze, ale také kartony cigaret.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když dorazil psovod na místo se služebním psem Mannym, tak začalo systematické prohledávání okolí. „Mannymu nakonec trvalo jen pouhých několik minut, než muže schovávajícího se v poli, vypátral. Mladík se k činu doznal, měl při něm způsobit škodu dosahující 70 tisíc korun,“ říká mluvčí.

Náchodští kriminalisté začali 19letého mladíka trestně stíhat ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za což mu hrozí až deset let ve vězení. Mladík je vyšetřován na svobodě.